25 Mayıs 2014 Pazar

Left Behind

 
Last Of Us'ın hemen ardından dayanamayıp Left Behind'ı da izledim. Beklediğimden güzel ama beklediğimden kısaydı. Şimdi bir daha asla Joel ve Ellie'yle ilgili yeni bir şeyler izleyemeyeceğim... Gerçi şu an buna çok da üzülemiyorum çünkü oyunu tekrar izlemeye başladım bile. Te~heee! good job onion head Her neyse... Biraz Left Behind'dan bahsedelim. 
Oyun Ellie'nin Last Of Us'da da söz ettiği arkadaşı Riley ile çıktığı bir gezintiyi ve Joel hastayken neler yaptığını anlatıyor. Gerçi son kısma pek yer verilmemiş ama bunun eksikliğini çok da çekmedim. En azından Ellie'nin gelişimini yeterince görüyorsunuz. Bir yanda Riley ile gezerkenki hali diğer yanda Joel'ı kaybetmemek için çırpınışı öyle yürek burkucu ve tatlıydı ki... Riley ile gezilerinde hem eğlenceli hem duygusal sahnelere yer verilmiş. İkisi arasındaki ilişkinin sandığınızdan derin olduğunu görüyorsunuz. Hikaye iki kızın zombilerden kaçmayı başaramayıp ısırılmalarıyla bitiyor.  Sonunda ikisinin de ısırıldığını ama bildiğimiz gibi sadece Ellie'nin hayatta kaldığını düşünürsek buradan Ellie'nin onu öldürmek zorunda kaldığı sonucu çıkar ki bu da gerçekten çok üzücü... Öte yandan ikisinin iki sıradan çocuk gibi eğlendikeri sahneler gerçekten çok keyifli ve tatlıydı. ^-^  
 
   
 
 
 
Burada iki kızımız fotoğraf kabininde eğleniyorlar... Çok şirin değiller mi ama? 
Ayrıca maskeler takarak eğlendikleri, tuğla yarışı yaptıkları, bir komedi kitabından fıkra ve bilmeceler okuyup güldükleri, atlı karıncaya bindikleri, su tabancalarıyla birbirlerini ıslattıkları ve müzik açıp pistte dans ettikleri kısımlar da çok şirindi! 
Kısacası Last Of Us biraz güldüren, biraz duygulandıran, Ellie'ye olan sevginizi ÇOKÇA arttıran kaliteli ve hoş bir DLC olmuş ama daha uzun olaydı ne olurdu? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder