20 Mayıs 2017 Cumartesi

Yardım Çağrısı Değil

Karanlıktan korkuyor musunuz? Geleceğinizden de karanlıktan korktuğunuz kadar korkuyor musunuz? Hala 6 tane peluşla uyuyor ve büyümek istemiyor musunuz? Üniversite sınavı sonuçlarınız iğrenç olduğu için kendinizi işe yaramaz bir gerizekalı gibi mi hissediyorsunuz? 1 yıl önce hayatınızda olan hiçkimse ama hiçkimse artık orada değil ve etrafınız 1 yıl sonra orada olmayacak kişilerle mi çevrili? Hayatınızın aşkı sizi zerre kadar umursamıyor ve siz kendinizden nefret mi ediyorsunuz? Koyduğunuz hiçbir hedefe ulaşamadınız, kendinize yalan mı söylediniz? Ona verdiğiniz tüm sözleri çiğnediniz ve şu anda bile çiğnemekte misiniz? Kendinizi tamamiyle hayalkırıklığına mı uğrattınız? Geçen yılki halinizi küçümsemek yerine geçen yılki haliniz size gülümsüyor mu? Çoğu sizin suçunuz olan açıklanamaz, ne yazık ki öldürmeyen ancak süründüren bir dizi fiziksel ve zihinsel hastalığın pençesinde misiniz?  Hem şimdide hem de geçmişte yaşamanın yorgunluğu mor göz altlarınıza, alnınızdaki kırışıklıklara, dökülen saçlarınıza, kokuşmuş bağırsaklarınıza ve çürümüş kaburgalarınıza mı çökmüş? Gece yatağa giriyor ve tüm gece gözünüze bir gram uyku girmeden uzandıktan sonra tek anlamı yas tutmak olan yeni bir boktan güne mi başlıyorsunuz? Ölülerinizi gömmeyi bir türlü beceremiyor musunuz? Tanrı size sizin ona inandığınızdan bile daha mı az inanıyor? 
Sakin olun. Her şey yolunda. Hem de her şey. Siz sadece dibe batmışsınız. Dip  varsa zirve de hala oradadır. Tek yapmanız gereken gözlerinizi ovuşturup göz yaşlarını silmek ve zirveye giden yolu görüp yola koyulmak. Ama bunu yapmak yerine ağlamaya devam ederseniz, ağlarsanız, ağlarsanız, her şeyin bulanıklaşıp görüşünüzden kaybolmasına izin verirseniz nihayet görüşünüz tekrar berraklaştığında görecek hiçbir şey kalmaz ortada. Artık ne dip kalmıştır ne de zirve. Siz hiçbir şey hissetmediğiniz hiçbir yerdesinizdir. Hayatınız boşluğun öbür ucundan size bakar, siz de ona. Ya siz onu yok edeceksiniz, ya da o sizi. Başka ihtimal yok. Biriniz ötekini yok edecek.
Yok oluşunuzu beklerken dinleyecebileceğiniz güzel bir şarkı (Aslında animasyon şarkıdan çok daha muhteşem: https://youtu.be/lX44CAz-JhU)

Hiç yorum yok: